Regulamin gabinetu Spokojna Głowa

§1 Usługi i jakość ich świadczenia

  1. W Gabinecie Spokojna Głowa przyjmowane są osoby, które wyrażają zgodę na kontakt z psychologiem/terapeutą i akceptują warunki niniejszego Regulaminu. W przypadku klientów poniżej 18 roku życia wymagana jest również zgoda rodziców lub prawnych opiekunów.
  2. W ramach oferty Gabinetu Spokojna Głowa prowadzone są spotkania konsultacyjne, indywidualne sesje terapeutyczne i działania diagnostyczne. Zarówno konsultacje, jak i sesje terapeutyczne mogą odbywać się w gabinecie stacjonarnym lub w formie zdalnej (online) za pośrednictwem platform Google Meet lub WhatsApp.
  3. Konsultacje psychologiczne prowadzone są w nurcie Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) przez dyplomowaną psycholożkę – Zuzannę Stokłosę. Rozpoczęcie procesu terapii poprzedzone jest konsultacjami (około 3 spotkania), podczas których klient i psycholog poznają się, precyzują problemy i trudności klienta oraz ustalają cele terapeutyczne i zasady współpracy.
  4. Sesja trwa 50 minut. W przypadku spóźnienia klienta na sesję czas jej trwania nie ulega wydłużeniu.

§2 Poufność sesji i dobro klienta

  1. Psycholog zobowiązany jest do przestrzegania tajemnicy zawodowej.
  2. Treść konsultacji i sesji pozostaje poufna i nie może być ujawniana osobom trzecim ani przez psychologa, z zastrzeżeniem §2 pkt 3 i 4.
  3. W przypadku klientów poniżej 18 roku życia psycholog może przekazać rodzicom lub prawnym opiekunom informacje ogólne dotyczące problemów i trudności klienta, informacje dotyczące postępów terapii oraz ogólnego stanu zdrowia psychicznego dziecka, a także jego funkcjonowania. Nie informuje jednak o szczegółowym przebiegu rozmów ani o informacjach uzyskanych od klienta.
  4. W przypadku, gdy w ocenie psychologa zdrowie lub życie klienta i/lub osób z jego otoczenia jest zagrożone, ma on obowiązek poinformować o tym fakcie wskazane przez klienta osoby i/lub powiadomić odpowiednie służby.
  5. Podczas sesji klient i terapeuta wyciszają telefony.
  6. Podczas sesji, zarówno stacjonarnie jak i online, klient nie powinien być pod wpływem żadnych środków psychoaktywnych.
  7. Psycholog zobowiązuje się do rzetelnej pracy w trakcie terapii, prowadzenia terapii z należytą starannością i wykorzystaniem aktualnej wiedzy, stosowaniem skutecznych form terapii i metod pracy terapeutycznej oraz przestrzegania podstawowych praw pacjenta wymienionych w ustawie z 6.11.2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz.U. z 2012 r. poz. 159 ze zm.) oraz do przestrzegania Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

§3 Zasady bezpieczeństwa sesji online

  1. W celu zapewnienia bezpieczeństwa sesji i konsultacji prowadzonych online, zarówno psycholog, jak i klient mają obowiązek używania urządzeń, na których zainstalowany jest aktualny i legalny system operacyjny oraz oprogramowanie antywirusowe.
  2. W trakcie konsultacji lub sesji online w pomieszczeniu, gdzie przebywa klient, nie mogą znajdować się żadne inne osoby.
  3. Klient, decydując się na konsultację lub terapię w formie zdalnej (online), wyraża zgodę na korzystanie z usług zewnętrznych dostawców, zobowiązuje się do zapoznania i zaakceptowania regulaminów oraz polityk bezpieczeństwa tych dostawców. Rozumie również ryzyka związane z tą formą współpracy i zobowiązuje się do ich minimalizowania.

§5 Zmiana terminu sesji i odwoływanie rezerwacji

  1. Za konsultację odwołaną przez klienta do 24 godzin przed ustalonym terminem spotkania nie jest pobierana żadna opłata.
  2. Za konsultację lub sesję odwołaną przez klienta na mniej niż 24 godziny przed ustalonym terminem lub w razie nieobecności klienta na sesji bez jej wcześniejszego odwołania, klient zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 100% ceny konsultacji lub sesji.
  3. Jeśli klient ma zaległości w opłatach za nieodwołane na czas sesje, psycholog ma prawo do przerwania współpracy.
  4. Psycholog ma prawo odmówić terapii w sytuacji, gdy klient w sposób rażący narusza jego dobro osobiste lub łamie postanowienia regulaminu.
  5. Psycholog może również odmówić terapii, jeśli uzna, że jego kompetencje są w danym przypadku niewystarczające do zapewnienia należytej pomocy. W takiej sytuacji zobowiązany jest do poinformowania klienta i zaproponowania mu innego terapeuty lub miejsca, w którym może uzyskać odpowiednie wsparcie.